ماساژهایی برای باریک کردن صورت

شاید شما هم شدیداً در فکر تغییر چهره و باریک کردن صورت خود هستید و به‌تازگی عاشق صورت‌های استخوانی شده‌اید. خب، این خواسته عجیب و دور از دسترسی نیست.

افراد زیادی مثل شما علاقه‌مند به صورت‌های استخوانی هستند و دنبال راهی می‌گردند تا خیلی زود با باریک کردن صورت خود، شبیه هنرپیشه‌های مورد علاقه‌شان شوند. پس برای اینکه به این خواسته جذاب دست پیدا کنید، فقط کافی است با این مطلب از فیتامین همراه شوید.

 

تضمینی‌ترین راه برای باریک کردن صورت

اگر به دنبال بهترین راه برای باریک کردن صورت خود هستید، باید بدانید که نمی‌توان صورت یا هر قسمت خاص از بدن را با کاهش وزن مورد هدف قرار داد، اما می‌توانید با انجام تمرینات کاملاً شخصی برنامه ورزشی آنلاین فیتامین، به‌طور تضمینی بر میزان چاقی و لاغریِ صورتتان تأثیر بگذارید. بسیاری از کارشناسان ورزشی بر این باورند که انجام ماساژ لنفی نیز می‌تواند در کنار تمرینات ورزشی و رژیم کاهش وزن، پُف صورتتان را کاهش بدهد.

مقاله منتخب: (چطور از فیتامین برنامه ورزشی بگیرم؟)

ماساژ لنفی فوری

اختلاف چهره مردم عادی و سلبریتی‌های جذاب در چیست؟ وقتی به تفاوت میان اندازه سر و صورت افراد توجه می‌کنیم، پیدا کردنِ صورت زاویه‌دار و باریکی که می‌خواهیم شبیه آن شویم کار سختی به نظر می‌آید.

وقتی می‌خواهید استارت باریک کردن صورت را بزنید، نسبت به زمانی‌که اقدام به خوش‌فرم کردنِ عضلات دست و پای خود می‌کنید، نیاز به ترفندهای بیشتری دارید؛ علاوه‌بر استفاده از حرکات یوگای صورت، می‌توان از ماساژهای آرام‌بخش برای نرم‌کردنِ عضلات و باریک کردن صورت استفاده کنند.

در اینجا درباره عواملی که برای باریک کردن صورت در کنار انجام ورزش منظم می‌‌توان از آن استفاده کرد، صحبت می‌کنیم و به شما یاد می‌دهیم که چگونه در منزل با اندکی تلاش و با استفاده از ماساژ لنفی صورت خود را باریک‌تر کنید.

مقاله منتخب: (چرا به جای بوتاکس این ورزش‌های صورت را انجام نمی‌دهید؟)

 

راز صورت باریک در دوران نوزادی شما نهفته است!

همان‌طورکه می‌دانید هر چه بدنتان رشد می‌کند، عضلات اطراف استخوان‌های صورتتان نیز بزرگ‌تر می‌شوند. از همین‌جاست که حالت صورت و فک شما کم‌کم شکل می‌گیرد، و گونه‌هایتان برجسته‌تر می‌شود.

وقتی نوزاد بودید به رو می‌خوابیدید یا به پشت؟ تا حالا کسی به شما گفته وقتی نوزاد بودید چه شکلی می‌خوابیدید؟ بیشتر ژاپنی‌ها، در دوران نوزادی، صورت خود را به روی بازوی مادرشان می‌گذاشته‌اند، و همین باعث شده چهره این افراد ژاپنی شود!

اما در اروپا نوزادان به پشت می‌خوابیده‌اند و به همین علت چهره آن‌ها متفاوت از ژاپنی‌ها شده است. می‌گویند که صورت اروپایی‌ها کشیده‌‌تر از صورت ژاپنی‌هاست و در عوض صورت ژاپنی‌ها پهن‌تر است. تحقیقات نشان داده که شیوه خوابیدن شما و اینکه به پشت بخوابید یا به رو، بر چهره شما تأثیرگذار است. نوزادان غربی را معمولاً بعد از شیر دادن به پشت می‌خوابانند تا مبادا دچار خفگی شوند.

چرا صورت شما بزرگ‌تر به نظر می‌رسد؟

قسمت‌هایی که باعث می‌شوند صورت شما بزرگ‌تر به نظر برسد، پیشانی، گونه‌ها، فک و چانه هستند. صورت کسانی‌که فک مربعی شکل دارند، بزرگ‌تر از بقیه افراد به نظر می‌رسد، چون فاصله دو طرف فک آن‌ها از هم بیشتر است.

این ویژگی که بیشتر در چهره مردان وجود دارد، در چهره بعضی از خانم‌ها هم دیده می‌شود. هر چه سن فرد بالاتر می‌رود، این قسمت حالت پف کرده‌تری پیدا کرده و بزرگ‌تر به نظر می‌رسد.

برای اینکه حالت پف کرده صورت خود را از بین ببرید باید جریان خون و لنف را در صورت خود بهتر کنید؛ چراکه یکی از مهم‌ترین عوامل پف‌کردگیِ صورت هستند. توجه به این مسئله در افرادی‌که دنبال باریک کردن صورت خود هستند، اهمیت زیادی دارد. اگر بدن خود را به‌خوبی ماساژ لنفی ندهید، سموم بدن زیاد دفع نمی‌شوند و نمی‌توانید به‌خوبی چربی‌سوزی کنید.

اگر هم مراقب نباشید ممکن است گره‌های لنفی، متورم شوند و غبغب بیاورید. ماساژ گره‌های لنفی، جریان لنف را بهبود بخشیده و به چربی‌سوزی و دفع سموم بدن کمک می‌کند و باعث می‌شود پوست شما خیلی زیباتر به نظر برسد.

مقاله منتخب: (تأثیر باور نکردی ماساژ بر پوست صورت)

ماساژ لنفی برای باریک کردن صورت

یکی از دلایلی که صورت شما بزرگ و پف کرده به نظر می‌رسد، لنف‌ها هستند. در اینجا ماساژهایی به شما یاد می‌دهیم که به جریان لنف کمک می‌کنند تا صورتتان باریک‌تر شده و صبح‌ها که از خواب بیدار می‌شوید چهره بهتر و رضایت‌بخشی داشته باشید.

آموزش ماساژ لنفی برای باریک‌کردن صورت

حرکت اول

دست‌هایتان را پشت کمرتان بگذارید. دست چپ خود را پشت کمر ببرید. مچتان را روی باسن گذاشته و با دست راست آن را بگیرید و بکشید تا شانه‌هایتان به هم نزدیک‌تر شود و سینه‌تان را جلو دهید.

دست راست خود را جلو آورده و شانه‌تان را در جلوی بدن بکشید. سر را کمی به جلو خم کرده و نفستان را بیرون دهید و عضلات پشت گردن را بکشید و کمی در این حالت نگه دارید.

نفس را به درون سینه بکشید و سر خود را دوباره بالا بیاورید و این حرکت را در طرف دیگر بدنتان تکرار کنید؛ یعنی دست چپ را جلو بیاورید و شانه را در جلوی بدن بکشید. بعد عضلات پشت گردن را کشیده و کمی در این حالت نگه دارید.

وقتی گردن خود را می‌کشید، با استفاده از انگشت اشاره، میانی و انگشت چهارم گره‌های لنفاوی که زیر گوش‌ها تا گردن و شانه‌ها هستند، ماساژ دهید. دست راست خود را روی باسنتان بگذارید. با دست چپ، بالای سینه و زیر گوش‌ها را ماساژ دهید و بعد در سمت دیگر تکرار کنید.

حرکت دوم

دست خود را مشت کنید و روی گوش‌هایتان بگذارید. سپس آرام به سمت شانه‌ها پایین بیاورید و گره‌های لنفی را ماساژ دهید، تا لنف خوب جریان پیدا کند. پس از ۵ مرتبه تکرار، به مرحله بعد بروید. انگشت اشاره و میانی را به وسط استخوان ترقوه برده و گره‌های لنفی را ماساژ دهید. این حرکت را ۵ مرتبه در هر طرف از شانه تکرار کنید.

همین ماساژ را با استفاده از انگشت شست، در زیر ترقوه انجام دهید و گره‌های لنفی آن را ماساژ دهید. ماساژ را از وسط استخوان زیر یقه شروع کنید و پایین بروید. این حرکت را ۵ مرتبه در هر طرف تکرار کنید.

از استخوان روی سینه شروع به ماساژ دادن کنید و به سمت شانه و گردن بالا بیایید. این ماساژ را ۵ مرتبه در هر سمت بر روی گره‌های لنفی سینه، شانه و گردن انجام دهید.

نکته: برای همه ماساژهای لنفی می‌توانید از روغن مخصوص ماساژ استفاده کنید تا حرکت شما نرم‌تر و راحت‌تر شود.

نتیجه‌گیری

مدتی است که تبِ باریک کردن صورت در بین علاقه‌مندان و دنبال‌کننده‌های مُد، داغِ داغ شده و به‌شدت پیگیر راهکاری برای این دغدغه جذاب هستند. استخوانی‌شدنِ صورت، اصلاً غیرمنطقی نیست و راهی تضمینی برای آن وجود دارد.

انجام حرکات یوگا و ماساژ هم در آب‌کردنِ چربی‌های صورت بسیار اثربخش است، اما تنها راه‌حل قطعی و تضمینی، استفاده از برنامه‌ای حرفه‌ای است که در آن بتوان به بهترین شکل تناسب اندام را تجربه کرد و چربی‌های اضافی صورت را آب کرد.

پس اگر دغدغه آب‌کردنِ چربی‌های اضافیِ بدن و صورتتان امان شما را بریده، همین حالا در برنامه ورزشی آنلاین فیتامین ثبت نام کنید تا در کمترین زمانِ ممکن، صورت و بدنی خوش‌فرم داشته باشید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *