۱۱ اسفند ۱۴۰۲


روش مرسوم تزریق چربی رو اتولوگوس (Autologous fat transfer) میگیم گه به صورت جابجایی چربی از ناحیه ای از بدن( مثل شکم و پهلو یا ران) به ناحیه ای دیگر (معمولا صورت) انجام میشه. سلول چربی رو نمیشه از فردی به فرد دیگه تزریق کرد چون سیستم ایمنی فرد گیرنده به عنوان جسم خارجی اون رو پس میزنه.
اما اخیرا یک شرکت آمریکایی تونسته از سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) برای یک نوع چربی تزریقی به نام (®Renuva) مجوز بگیره. استفاده از این محصول منحصر به فرد در برخی ایالت های آمریکا شروع شده و ممکنه به زودی به ایران هم برسه. رنووا در واقع یک نوع ماتریکس سلولی یا چربی خشک شده است که فرآوری شده و میشه مثل فیلرهای معمولی به هر کسی تزریق کرد. البته با این تفاوت که بعد از تزریق باعث ایجاد بافت چربی میشه که قاعدتا دائمی هست.
پست ها و تصاویر مرتبط در صفحه اینستاگرام:

آخرین پست ها

درباره ما

دکتر سید حسن طباطبایی نژاد، دانش آموخته دانشگاه علوم پزشکی تهران (ورودی ۱۳۶۹) هستم. دوره های تخصصی پوست و زیبایی (Cosmetic Dermatology) را نزد اساتید بنام داخلی و خارجی گذرانده و مفتخرم تجربه سال ها فعالیت حرفه ای در حوزه پوست و زیبایی و خدمات بین المللی سلامت را در خدمت هموطنان عزیز مقیم داخل وخارج کشور به کار گیرم.

به همین منظور این وب سایت برای انتشار مقالات و دیدگاههای علمی اینجانب، بازنشر اطلاعات علمی مفید و ارتباط با علاقمندان و ارائه خدمات بهتر به مراجعین طراحی شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

8 + دو =

بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *

سوالی برایتان پیش آماده؟ با ما گفتگو کنید
×
×