۱۱ اسفند ۱۴۰۲

افتادگی ابرو در اثر افتادگی پوست پیشانی اتفاق میافته و به دلیل آناتومی عضله بالا برنده ابرو در ناحیه دم ابرو بیشتر به چشم میاد.
اولین اقدام برای لیفت ابرو تزریق بوتاکس ه. بوتاکس تعادل بین عضلات بالابرنده و پایین آورنده ابرو رو برقرار می کنه و در میتونه حدود یک میلیمتر ابرو رو بالا ببره.
گاهی افتادگی ابرو به دلیل کاهش بافت نرم زیر ابرو و کادر چشم ه که در این موارد تزریق فیلر برای جوانسازی و لیفت ابرو لازم میشه.
روش دیگه بالا کشیدن پوست پیشانی ه که با جراحی یا لیفت با نخ ه. معمولا در موارد شدید افتادگی پیشانی، لیفت لایه های عمقی (Deep plane) به روش اندوسکوپیک رو پیشنهاد میکنیم. در موارد خفیف میشه جراحی لیفت شقیقه انجام داد که معمولا اسکار بخیه رو در محل رویش مو باقی میگذاره و کمتر از ۲ سال ماندگاری داره. روش جایگزین لیفت با نخ سیلوئت ه که در حدود دو سال ماندگاری داره و بدون دوره نقاهت یا رد بخیه انجام میشه و معمولا در کنار بوتاکس و فیلر این روش رو پیشنهاد میکنم.
پست ها و تصاویر مرتبط در صفحه اینستاگرام:

 

View this post on Instagram

 

. لیفت ابرو با نخ سیلوئت👇 یکى از علل شایع مراجعه به پزشکان زیبایى درمان افتادگى ابرو و پلک ه. معمولا کنار پیشانى به دلیل اینکه بافت نگهدارنده زیر پوستى نداره و عضله پیشانى که کشش رو به بالا داره در کناره ها ضعیف ه، زودتر دچار افتادگى میشه. این افتادگى هم دم ابرو رو پایین میکشه هم پوست پلک رو افتاده نشون میده.😞 در این موارد ممکنه روش هایى مثل پلاسما یا هایفو پیشنهاد بشه که هم ریسک داره و هم نتایج غیر مطمئن. روش هاى جراحى سرپایى هم معمولا اسکار به جا میذارن و چون فقط پوست رو میکشن تاثیر کوتاه کمتر از یکى دو سال دارن. لیفت عمیق پیشانى که اندوسکوپیک انجام میشه خیلى خوبه اما معمولا در سنین بالاتر که کل پیشانى افتادگى داره پیشنهاد میکنیم.🤕 لیفت کنار پیشانى با کمترین درد و خونریزى و بدون دوره نقاهت در حدود بیست دقیقه انجام میشه. تاثیر آنى داره، تا شش ماه مدام بهتر میشه و تا حدود دو سال ماندگارى داره. پس چرا این روش رو به عزیزانم پیشنهاد نکنم؟❤️ @drtaba #silhouettesoft #نخ_سیلوئت #لیفت_ابرو #لیفت_شقیقه #افتادگى_پلک #افتادگى_ابرو

A post shared by دکتر سید حسن طباطبایی نژاد (@drtaba) on

 

View this post on Instagram

 

، جوانسازی ترکیبی پیشانی-پلک بالا- ابرو-شقیقه با تزریق فیلر👇 جوانسازی یک سوم بالای صورت، شامل پیشانی – ابرو – پلک و شقیقه از کاربردهای پیشرفته فیلر ها در فرمدهی و کانتورینگ چهره است. این ناحیه بر خلاف گونه و چانه یا زاویه فک حساسیت بالایی هم از لحاظ عروق و لایه های آناتومیک و هم نوع و کیفیت فیزیکی فیلر داره. معمولا فیلرها از چند نوع مختلف، در عمق های متفاوت و با حجم های کم تزریق میشه.🤏 برای ایشون دو جمعا سه سی سی فیلر پرفکتا ساب اسکین و یک سی سی پرفکتا کمپلمان در ناحیه پیشانی و کادر چشم تزریق شده: ۱-دو سی سی ساب اسکین برای رفع گودی پیشانی و محدب کردن اون و بالا بردن ابرو ۲- یک سی سی ساب اسکین برای رفع گودی شقیقه ۳- یک سی سی کمپلمان برای رفع گودی بالای پلک 💢 عکس ها بدون هرگونه ادیت و در فاصله و زاویه و نور یکسان قبل و بلافاصله بعد تزریق رو نشون میدن. ⁦💢 @drtaba #فیلر_کادر_چشم #فیلر_شقیقه #لیفت_ابرو #فیلر_ابرو #لیفت_شقیقه #فیلر_پلک #لیفت_پیشانی

A post shared by دکتر سید حسن طباطبایی نژاد (@drtaba) on

 

View this post on Instagram

 

. لیفت ابرو و پشت پلک با نخ سیلوئت👇

A post shared by دکتر سید حسن طباطبایی نژاد (@drtaba) on

آخرین پست ها

درباره ما

دکتر سید حسن طباطبایی نژاد، دانش آموخته دانشگاه علوم پزشکی تهران (ورودی ۱۳۶۹) هستم. دوره های تخصصی پوست و زیبایی (Cosmetic Dermatology) را نزد اساتید بنام داخلی و خارجی گذرانده و مفتخرم تجربه سال ها فعالیت حرفه ای در حوزه پوست و زیبایی و خدمات بین المللی سلامت را در خدمت هموطنان عزیز مقیم داخل وخارج کشور به کار گیرم.

به همین منظور این وب سایت برای انتشار مقالات و دیدگاههای علمی اینجانب، بازنشر اطلاعات علمی مفید و ارتباط با علاقمندان و ارائه خدمات بهتر به مراجعین طراحی شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

4 × 2 =

بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *

سوالی برایتان پیش آماده؟ با ما گفتگو کنید
×
×