۱۱ اسفند ۱۴۰۲


تزریق فیلر محدودیت سنی نداره و از نوجوانی تا سالمندی میشه ژل لب رو تزریق کرد. اما اهداف و انتظارات تغییرات باید متناسب با سن فرد باشه:
زیر ۲۵ سال: تا ۲۵ سالگی میشه گفت هنوز فرایند مسن شدن پوست شروع نشده. بنابراین تزریق ژل تو این سن با هدف تغییر فرم، متناسب کردن لب بالا و پایین یا حجیم کردن لب ها انجام میشه. یعنی برای کسانی که به هر دلیل از فرم یا حجم لب خودشون راضی نیستن یا میخوان با تغییراتی جذابیت چهرشون رو بیشتر کنن.
۲۵ تا ۴۵ سال: تو این دوره درجاتی از کاهش حجم لب دیده میشه و این کاهش حجم به ویژه در هنگام خندیدن که بافت لب تحت کشش قرار میگیره دیده میشه. یکی دیگه از تغییرات، کاهش حجم و افتادگی قوس های کناری لب بالاست که چهره را غمگین نشون می ده. پس تو این دوره ژل لب با هدف پیشگیری از افتادگی و حفظ شادابی لب و چهره انجام میشه.
۴۵ به بالا: به تدریج چروک های دور لب (چروک سیگاری ها) نمایان میشه که دلیلش کاهش حجم و انعطاف پذیری بافت لب و دور لب و غالب شدن عملکرد عضله دور لب ه. در این افراد ممکنه علاوه بر لب، جوانسازی دور لب هم نیاز بشه. حتی در سنین بالاتر گاهی تزریق ژل لب بیشتر متمرکز بر خط لب و دور لب ه.
پست های و تصاویر مرتبط در صفحه اینستاگرام:

 

View this post on Instagram

 

. از چه سنی میشه تزریق ژل داشت؟👇 اصولا ژل هیالورونیک اسید ماده دارویی فعال نداره و به عنوان پروتز (غیر دارویی) تلقی میشه. با این وجود معمولا تزریق ژل برای زیبایی رو زیر شانزده سال انجام نمیدیم که البته تا هیجده سالگی با رضایت و اطلاع مادر.⁦♥️⁩ البته هنوز مادرانی همراه دختران بالغشون تشریف میارن که تو چشماشون یک دنیا نگرانی و تردیده نسبت به کاری که جگرگوششون انجام میده. به این مادران عزیز بگم که وقتی دختر گلتون به هر علت نیاز به تغییر در چهره خودش میبینه شاید کم ضررترین کار تزریق ژل باشه.😊 @drtaba #ژل_اولى

A post shared by دکتر سید حسن طباطبایی نژاد (@drtaba) on

آخرین پست ها

درباره ما

دکتر سید حسن طباطبایی نژاد، دانش آموخته دانشگاه علوم پزشکی تهران (ورودی ۱۳۶۹) هستم. دوره های تخصصی پوست و زیبایی (Cosmetic Dermatology) را نزد اساتید بنام داخلی و خارجی گذرانده و مفتخرم تجربه سال ها فعالیت حرفه ای در حوزه پوست و زیبایی و خدمات بین المللی سلامت را در خدمت هموطنان عزیز مقیم داخل وخارج کشور به کار گیرم.

به همین منظور این وب سایت برای انتشار مقالات و دیدگاههای علمی اینجانب، بازنشر اطلاعات علمی مفید و ارتباط با علاقمندان و ارائه خدمات بهتر به مراجعین طراحی شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

بیست − 4 =

بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *

سوالی برایتان پیش آماده؟ با ما گفتگو کنید
×
×