۱۱ اسفند ۱۴۰۲


خارج کردن یا از بین بردن فیلر تزریق شده میتونه به دلیل عوارض یا نارضایتی بیمار از تغیرات انجام شده صورت بگیره. در گذشته ژل های دائمی پلی اکریل آمید (پاژ – PAAG) تزریق می شد که خارج کردنش فقط با تخلیه به روش جراحی ممکن بود و به دلیل همین درد سرها چند سالی ه منسوخ شده.
امروزه اکثر ژل هایی که تزریق میشه (با هر برندی) از جنس هیالورونیک اسیده. یک ماده طبیعی که در بسیاری از بافت های بدن و به مقدار فراوان در پوست وجود داره. مزیت مهم این فیلر(ژل) ها این ه که یک آنزیم (حل کننده) به نام هیالورونیداز (برند معروفش هیالاز نام داره) هست که مثل آب خوردن ژل رو در لحظه حل میکنه.
آمپول هیالورونیداز عارضه خاصی نداره. در گذشته قبل تزریق آنزیم تست حساسیت انجام میشد که بعضی معتقدند نیاز به انجامش نیست. یک باور غلط هم وجود داره که آنزیم میتونه هیالورونیک اسید طبیعی بدن رو بخوره. واقعیت اینه که عمر هیالورونیک اسید طبیعی در پوست کمتر از یک روزه و مرتبا ساخته میشه و به وسیله آنزیم طبیعی داخل پوست شکسته میشه.
پست های و تصاویر مرتبط در صفحه اینستاگرام:

 

View this post on Instagram

 

. عارضه شایع فیلر زیر چشم و درمانش👇 پنج ماه پیش برای اولین بار با درخواست لیفت شقیقه و بینی پیش ما اومد. دو توده برجسته کبود رنگ زیر چشم مشهود بود که با تشخیص عارضه فیلر زیر چشم، که سه سال پیش در مرکز دیگری انجام داده بود، پیشنهاد دادم درمانش کنم. اما ایشون از اینکه ژل زیر چشم سه سال مونده حتی خوشحالم بود.😍 در مراجعه امشب بعد از تزریق سه سی سی پرفکتا در ناحیه چانه و بیس بینی، در مورد این عارضه برای ایشون توضیح بیشتری دادم و مجاب شد این درمان انجام بگیره.👍 توضیحات کامل تو کلیپ ها هست. فقط یک نکته جالب که بعد از تزریق آنزیم و از بین رفتن توده توجه من رو جلب کرد این بود که توده ژل گوشه داخلی چشم رو به سمت بالا فشار میداد و همین باعث شده بود که اختلاف سطح گوشه های داخلی و خارجی چشم رو مختل کنه. ( زیباتره که گوشه داخلی حدود دو میلیمتر پایینتر باشه).😊 @drtaba #عوارض_ژل #فیلر_زیر_چشم #سیاهی_زیر_چشم #تخلیه_ژل #آنزیم #هیالاز #هیالورونیداز#تیندال_افکت

A post shared by دکتر سید حسن طباطبایی نژاد (@drtaba) on

آخرین پست ها

درباره ما

دکتر سید حسن طباطبایی نژاد، دانش آموخته دانشگاه علوم پزشکی تهران (ورودی ۱۳۶۹) هستم. دوره های تخصصی پوست و زیبایی (Cosmetic Dermatology) را نزد اساتید بنام داخلی و خارجی گذرانده و مفتخرم تجربه سال ها فعالیت حرفه ای در حوزه پوست و زیبایی و خدمات بین المللی سلامت را در خدمت هموطنان عزیز مقیم داخل وخارج کشور به کار گیرم.

به همین منظور این وب سایت برای انتشار مقالات و دیدگاههای علمی اینجانب، بازنشر اطلاعات علمی مفید و ارتباط با علاقمندان و ارائه خدمات بهتر به مراجعین طراحی شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

8 − 5 =

بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *

سوالی برایتان پیش آماده؟ با ما گفتگو کنید
×
×