۱۱ اسفند ۱۴۰۲

یکی از فیلرهای محبوب برای لیفت صورت، فیلر کلاژنساز یا بایواستیمولاتور اسکالپترا (Sculptra) هست. اسکالپترا برای حجمدهی متعادل و لیفت قسمت های مختلف بدن و صورت استفاده میشه و به خصوص برای حجمدهی و لیفت باسن تنها فیلر استاندارد محسوب میشه. اسکالپترا از جنس پلی ال لاکتیک اسید(Poly-L-Lactic Acid) یا به اختصار PLLA هست و به شکل ویال های حاوی پودر عرضه میشه که بعد از محلول شدن در مایع تزریق میشه. با اینکه اسکالپترا به عنوان پودر نخ لیفت (هم جنس نخ سیلوئت آمریکایی و آپتوس آلمانی) نتایج درخشان در لیفت صورت داره، اما امکان ایجاد ندول های زیر پوستی کاربرد اون در نواحی خاص مثل پیشانی و اطراف لب رو محدود میکنه. بنابر این معرفی فیلر های هیبرید لنیسنا (Lenisna) و ژوولوک (Juvelook) برای من بسیار خوشحال کننده بود و در مطب من جایگزین فیلر اسکالپترا برای لیفت صورت شده. ماده کلاژن ساز فیلرهای هیبرید لنیسنا و ژوولوک PDLA هست که ساختار مولکولی شبیه PLLA داره اما احتمال ایجاد ندول رو تقریبا از بین میبره و همینطور نیاز به ماساژ رو برطرف میکنه. ترکیب دیگه این فیلرها گرانول هیالورونیک اسیده که تاثیرات یک مزوژل رو به همراه داره. لنیسنا برای لیفت ساختاری صورت و ژوولوک برای نواحی حساس مثل دور چشم به کار میره. برای اطلاعات بیشتر توصیه میکنم پست های مرتبط رو در صفحات رسمی من در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:

آخرین پست ها

درباره ما

دکتر سید حسن طباطبایی نژاد، دانش آموخته دانشگاه علوم پزشکی تهران (ورودی ۱۳۶۹) هستم. دوره های تخصصی پوست و زیبایی (Cosmetic Dermatology) را نزد اساتید بنام داخلی و خارجی گذرانده و مفتخرم تجربه سال ها فعالیت حرفه ای در حوزه پوست و زیبایی و خدمات بین المللی سلامت را در خدمت هموطنان عزیز مقیم داخل وخارج کشور به کار گیرم.

به همین منظور این وب سایت برای انتشار مقالات و دیدگاههای علمی اینجانب، بازنشر اطلاعات علمی مفید و ارتباط با علاقمندان و ارائه خدمات بهتر به مراجعین طراحی شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

دو + 5 =

بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *

سوالی برایتان پیش آماده؟ با ما گفتگو کنید
×
×