۱۱ اسفند ۱۴۰۲

بوتاکس(Botox®)، دیسپورت (Dysport®) و زئومین (Xeomin®) معروف ترین برند های سم بوتولینوم (همون بوتاکس) در دنیا هستند. در ایران برند بوتاکس وجود نداره اما دیسپورت و زئومین به شکل رسمی وارد میشن. یک برند معتبر دیگه هم هست بنام نورونوکس (Neuronox®) که تولید کشور کره جنوبی ه.
مصپورت و دیستون هم با مجوز وزارت بهداشت در داخل کشور تولید میشن.
یه سری بوتاکس هم بصورت غیر رسمی از چین میاد که با برچسب کنیتوکس و به عنوان کانادایی عرضه میکنن. مشکل این بوتاکس ها اینه که تولید یک کارخانه نیستن و به همین دلیل احتمال اشکالات پروسه تولید و زنجیره سرد تو این بوتاکس بیشتره.
برندهای بوتاکس از نظر ماده مؤثره دارو (سم بوتولینوم) تفاوتی با هم ندارن. اما پروسه تولید اونها باعث میشه تفاوت هایی با هم داشته باشن. مثلا مولکول های پروتئین موجود در دیسپورت ریزتره و به همین دلیل انتشار بهتری نسبت به برند بوتاکس داره و تاثیرش هم زودتر شروع میشه.
ماندگاری تاثیر برندها بین ۳ تا ۶ ماه هست و به نظر نمیرسه برندها از این تفاوتی با هم داشته باشن.
پست های و تصاویر مرتبط در صفحه اینستاگرام:

آخرین پست ها

درباره ما

دکتر سید حسن طباطبایی نژاد، دانش آموخته دانشگاه علوم پزشکی تهران (ورودی ۱۳۶۹) هستم. دوره های تخصصی پوست و زیبایی (Cosmetic Dermatology) را نزد اساتید بنام داخلی و خارجی گذرانده و مفتخرم تجربه سال ها فعالیت حرفه ای در حوزه پوست و زیبایی و خدمات بین المللی سلامت را در خدمت هموطنان عزیز مقیم داخل وخارج کشور به کار گیرم.

به همین منظور این وب سایت برای انتشار مقالات و دیدگاههای علمی اینجانب، بازنشر اطلاعات علمی مفید و ارتباط با علاقمندان و ارائه خدمات بهتر به مراجعین طراحی شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

یازده − شش =

بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *

سوالی برایتان پیش آماده؟ با ما گفتگو کنید
×
×