۱۱ اسفند ۱۴۰۲

اکثر فیلرهای موجود در بازار از ماده ای به نام هیالورونیک اسید ساخته میشن و حالت ژل دارن. تفاوت عمده این فیلر ها در نوع پیوندها مولکولی اونهاست که خصوصیات فیزیکی ژل رو تعیین میکنه. ژل حالتی بین مایع و جامد داره و بر حسب محل تزریقش باید از نظر روانی، سفتی، کش آمدن و میزان جذب آب خصوصیات مطلوب رو داشته باشه. مثلا تزریق یک ژل سفت به لب ها ممکنه در ظاهر حجم بالایی رو ایجاد کنه، اما به دلیل عدم انعطاف حرکت لب ها رو غیر طبیعی نشون بده.

رستیلن (®Restylane)، ژوویدرم (®Juvéderm)، تئوسیال (®Teosyal)، بلوترو (®belotero) و ریوانس (®Revanesse) ، پرفکتا (®Perfectha) و آلیکسین  (®Aliaxin)جزو برندهای معتبر هستند که طیفی از فیلرها با خصوصیات فیزیکی مختلف برای تزریق در نواحی مختلف رو تولید میکنند. اعتبار این برند ها به دلیل کار تحقیق و توسعه مفصل شون در سطح آزمایشگاهی و کاربرد بالینی و سرمایه گذاری اونها در آموزش پزشکان برای تزریق مؤثر و ایمن فیلر ه. البته تعداد برندهای هیالورونیک که در آسیا و اروپا تولید میشن به صدها میرسه که تأییدیه های اروپا و وزارت بهداشت ایران رو دارند.

تعداد محدودی از فیلرها فرمول منحصر به فرد دارند. مثل رادیس (®Radiesse)، اسکالپترا (®Sculptra) و الانسه (®Ellanse) که در گروه فیلر بایو استیمولاتور (Biostimulator) قرار میگیرن.

پست های و تصاویر مرتبط در صفحه اینستاگرام:

 

View this post on Instagram

 

A post shared by دکتر سید حسن طباطبایی نژاد (@drtaba) on

آخرین پست ها

درباره ما

دکتر سید حسن طباطبایی نژاد، دانش آموخته دانشگاه علوم پزشکی تهران (ورودی ۱۳۶۹) هستم. دوره های تخصصی پوست و زیبایی (Cosmetic Dermatology) را نزد اساتید بنام داخلی و خارجی گذرانده و مفتخرم تجربه سال ها فعالیت حرفه ای در حوزه پوست و زیبایی و خدمات بین المللی سلامت را در خدمت هموطنان عزیز مقیم داخل وخارج کشور به کار گیرم.

به همین منظور این وب سایت برای انتشار مقالات و دیدگاههای علمی اینجانب، بازنشر اطلاعات علمی مفید و ارتباط با علاقمندان و ارائه خدمات بهتر به مراجعین طراحی شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

5 × 5 =

بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *

سوالی برایتان پیش آماده؟ با ما گفتگو کنید
×
×