تفاوت برندهای فیلر(ژل) در چیست؟

اکثر فیلرهای موجود در بازار از ماده ای به نام هیالورونیک اسید ساخته میشن و حالت ژل دارن. تفاوت عمده این فیلر ها در نوع پیوندها مولکولی اونهاست که خصوصیات فیزیکی ژل رو تعیین میکنه. ژل حالتی بین مایع و جامد داره و بر حسب محل تزریقش باید از نظر روانی، سفتی، کش آمدن و میزان جذب آب خصوصیات مطلوب رو داشته باشه. مثلا تزریق یک ژل سفت به لب ها ممکنه در ظاهر حجم بالایی رو ایجاد کنه، اما به دلیل عدم انعطاف حرکت لب ها رو غیر طبیعی نشون بده.

رستیلن (®Restylane)، ژوویدرم (®Juvéderm)، تئوسیال (®Teosyal)، بلوترو (®belotero) و ریوانس (®Revanesse) ، پرفکتا (®Perfectha) و آلیکسین  (®Aliaxin)جزو برندهای معتبر هستند که طیفی از فیلرها با خصوصیات فیزیکی مختلف برای تزریق در نواحی مختلف رو تولید میکنند. اعتبار این برند ها به دلیل کار تحقیق و توسعه مفصل شون در سطح آزمایشگاهی و کاربرد بالینی و سرمایه گذاری اونها در آموزش پزشکان برای تزریق مؤثر و ایمن فیلر ه. البته تعداد برندهای هیالورونیک که در آسیا و اروپا تولید میشن به صدها میرسه که تأییدیه های اروپا و وزارت بهداشت ایران رو دارند.

تعداد محدودی از فیلرها فرمول منحصر به فرد دارند. مثل رادیس (®Radiesse)، اسکالپترا (®Sculptra) و الانسه (®Ellanse) که در گروه فیلر بایو استیمولاتور (Biostimulator) قرار میگیرن.

پست های و تصاویر مرتبط در صفحه اینستاگرام:

 

View this post on Instagram

 

A post shared by دکتر سید حسن طباطبایی نژاد (@drtaba) on

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *